FIBERMESH

MAKRO SENTETİK FİBER, BETON DONATI MALZEMESİ

FIBERMESH® 650S, büyük yüzey alanlı saha betonlarının, tokluğunu, mukavemetini ve verimliliğini artırma amacıyla dizayn edilmiş;

e3 patentli elyaf teknolojisi ile optimum gradasyonda imal edilmiş bir makro sentetik fiber üründür. Fibermesh® 650S, özel olarak ISO 9001:2008 sertifikası standartlarında, beton donatısı olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır. En 14889-2 Avrupa Standartları ve 2006 Polimer Fiber Standartları ile uyumludur.

FIBERMESH ÖZELLİKLERİ

650S
Standart : EN 14889-2:2006, CE, BSI 00086, ASTM-C1116, C1609, C1609M-10, 1399-98-07, JCI SF4
Görünüm : Beyaz, Parlak
Ham Madde : Poliolefin (Polipropilen oranı min. %99)
Tip : Makro sentetik Fiber Boyu : 48-58 mm
Fiber Çapı : 0.44-0.48 mm
Elastisite Modülü : 5400-5900 Mpa (5.40-5.90 GPa)
Yoğunluk : 0.91 g/cm³
Paketleme / Ambalaj :10 Kilogramlık Koliler Halinde, Palette 450 kg
Ürün Bilgisi

KİMYASAL VE FİZİKSEL ÖZELLİKLER

Asit & Tuz Dayanımı : Yüksek
Alkali Dayanımı : Yüksek
Elektrik İletkenliği : Düşük
Erime Sıcaklığı : 162 °C
Yanma Sıcaklığı : >548 °C
Çekme Mukavemet : 600-800 MPa
Termal İletkenlik : Düşük
Su Emme : Yok
Özgül Ağırlık : 0.91 gr/cm³
Fiber Uzunluk : 48-58 mm
Fiber Sayısı, Adet/kg : > 200.000

KATILIM ORANLARI & UYGULAMA TAVSİYELERİ

FIBERMESH® 650S Makro Fiber donatı için, kullanım oranı, performans gereksinimlerine göre değişkenlik gösterir.

Metreküp başına katılım oranı, her projenin gereksinimlerine göre özel dizayn edilmektedir. FIBERMESH® 650S Makro fiber donatılı beton, pompalanabilir, ya da geleneksel yöntemler kullanılarak yerleştirilebilir. El ile, titreşimli düzleştirici ile veya lazer düzleştirici ile FIBERMESH® 650S fiber donatılı beton düzleştirilebilir.

KULLANIM ŞEKLİ

AVANTAJLARI

KULLANIM ALANLARI
 • Nihai Tünel Kaplamaları

  Beton tünel kaplamaları prekast segmentler olarak ya da yerinde dökülebilir şekildedir. Günümüzde kaplamalar birçok avantajından dolayı; yalnızca fiberlerle veya fiber ve inşaat demiri kombinasyonuyla güçlendirilerek uygulanmaktadır.

 • Prekast Segmentler

  Prekast segmentler özellikle gelişen TBM teknolojileri ile büyük önem kazanmakta, zamandan ve maliyetten ciddi kazanç sağlamaktadır. Kalitesi onaylanmış çelik tel ve makro fiberlerin performans özellikleri, artık prekast segmentlerin tamamen fiber takviyeli betondan üretilmesini mümkün kılmaktadır.

 • Püskürtme Beton (Shotcrete) Uygulamaları

  Shotcrete hem teknik hem de uygulamalarda benzersizdir. Makro / Mikro Sentetik Fiberler ve Çelik Lifler püskürtme betonlarda, geleneksel donatı seçeneklerinin ulaşamayacağı güvenlik, kullanım kolaylığı ve maliyet avantajı sağlarlar.

 • Saha Betonları ve Endüsriyel Zeminler

  Fabrika, depo ve hangar gibi ağır yüklemeye maruz kalan döşeme betonları, aşırı zorlamaya bağlı olarak çatlama ve kırılma eğilimi gösterirler.

 • Prekast Elemanlar

  Fiber donatılar, betonarme mukavemetini artırma amacıyla, ince agrega ve çimentoya ek olarak, süper akışkanlaştırıcılar ile, çimento hamuru ve agrega arasındaki boşlukları kapatarak kusurları minimuma indirebilmekte ve mukavemet artırımı sağlayabilmektedirler.

 • Havaalanı Döşemeleri

  Havaalanı taksi ve park pistleri, aşırı yüklemeye bağlı olarak çatlama ve kırılma eğilimi göstermektedirler. Fiber lifler, eğilme dayanımını artırarak kaplama kalınlıklarını azaltmakta, buna bağlı olarak büyük bir zaman tasarrufu ve maliyet indirimi sağlamaktadırlar.

 • Liman Kaplamaları

  Dalga hareketleri, ağır yük gemilerinin çarpma etkileri ve yükleme boşaltma trafiği göz önünde bulundurulduğunda, liman kaplamalarında beton tokluğu ve sızdırmazlığı fiber donatı kullanılarak artırılabilmekte, derz aralıkları azaltılabilmekte ve beton mukavemeti artırılabilmektedir.

 • Hidrolik Yapılar

  Baraj inşaatı, kanal inşaatı, yapay gölet gibi yapılarda plakaların yerine kullanılır. Kavitasyon ve oyulma gibi hasarlara karşı, kaplama olarak ta kullanılabilir.

Tüm Kullanım Alanları

PAKET ÖLÇÜLERİ

Paketleme :

Fibermesh® 650S makro sentetik fiber beton donatıları, parçalanabilir kağıda sarılmış, açılmadan doğrudan beton mikserine yerleştirilmek üzere 10 kilogramlık koliler içinde, suda çözünen kağıtlara sarılı demetler halinde istiflenmiştir. Malzemeleri serin ve kuru yerde, direkt güneş ışığına maruz kalmayacak şekilde saklayınız.