MACROMESH

MAKRO SENTETİK FİBER, BETON DONATI MALZEMESİ

MACROMESH® 54, kopolimer yapıda polipropilen(%99) esaslı bir makro sentetik fiber donatıdır. Beton karışımına uygun dozda katıldığında, betonda donatı görevi görerek çelik hasır ve çelik fiber ihtiyacını ortadan kaldırarak birincil donatı görevi yapar.

Plastik evredeki rötre çatlakları dahil çatlakları bertaraf ederek sorunsuz bir yüzey oluşturur. Yapısı gereği korozyona uğramaz ve betonun ömrünü uzatır. MACROMESH® 54, ASTM C-1116 "Fiber Donatılı ve Püskürtme Betonlar için Standart Şartname" ve TS EN 14889-2:2006 gerekliliklerine uygundur.

MACROMESH ÖZELLİKLERİ

MACROMESH
Asit & Tuz Dayanımı : Yüksek
Alkali Dayanımı : Yüksek
Elektrik İletkenliği : Düşük
Erime Sıcaklığı : 160 – 170 °C
Yanma Sıcaklığı : >350 °C
Çekme Mukavemeti : 600-750 MPa
Termal İletkenlik : Düşük
Su Emme : Yok
Özgül Ağırlık : 0.91 gr/cm³
Hammadde : Kopolimer (%99 Polipropilen)
Görünüm : Burgulu (Deforme edilmiş)
Yüzey : Kabartılmış yüzey
Koku : Kokusuz
Fiber Uzunluk : 54 mm
Fiber Sayısı, adet/kg : > 200.000
Ürün Bilgisi

KATILIM ORANLARI & UYGULAMA TAVSİYELERİ

MACROMESH® 54 Makro Fiber donatı için, kullanım oranı, performans gereksinimlerine göre değişkenlik gösterir. Metreküp başına katılım oranı, her projenin gereksinimlerine göre özel dizayn edilmektedir.

MACROMESH® 54 Makro fiber donatılı beton, pompalanabilir ya da geleneksel yöntemler kullanılarak yerleştirilebilir. El ile, titreşimli düzleştirici ile veya lazer düzleştirici ile MACROMESH® 54 fiber donatılı beton düzleştirilebilir.

KULLANIM ŞEKLİ

AVANTAJLARI

KULLANIM ALANLARI
 • Saha Betonları Ve Endüstriyel Zeminler

  Fabrika, depo ve hangar gibi ağır yüklemeye maruz kalan döşeme betonları, aşırı zorlamaya bağlı olarak çatlama ve kırılma eğilimi gösterirler.

 • Beton Yollar

  Yollar, hava taşıtlarından kara taşıtlarına kadar sürekli olarak üstünden trafiğin akmasının yanı sıra, sıcaklık dalgalanmalarından ve betonda oluşabilecek diğer streslerden etkilenmektedir. Asfalt yolların kullanışsızlığı ve sürekli olarak bozulması sebebiyle beton yollar önem kazanmakta, Makro Sentetik fiberler de beton yollar için güvenli, ideal ve uygun maliyetli çözümler sunmaktadır.

 • Püskürtme (Shotcrete) Betonlar

  Makro fiber lifler, yüksek enerji yutma kapasiteleriyle püskürtme beton uygulamalarında çatlak kontrolü için ekonomik ve pratik çözüm sunmaktadır.

 • Prekast Elemanlar

  Prekast segmentler özellikle gelişen TBM teknolojileri ile büyük önem kazanmakta, zamandan ve maliyetten ciddi kazanç sağlamaktadır.

Tüm Kullanım Alanları

PAKET ÖLÇÜLERİ